top of page
Урок фортепіано

Сторінка музичного керівника

       Музика, як вид мистецтва повинна увійти в життя дитини якомога раніше. Музичне мистецтво ближче дитині, ніж інші види мистецтва, тому що слуховий аналізатор дитини починає формуватися одним із перших. Для дітей раннього віку інтонаційна виразність музики близька до інтонації голосу людини і має велике значення. Вона позитивно діє на настрій дитини, викликає перш за все почуття задоволення. Постійні позитивні реакції на музику впливають на формування емоційної сфери дитини. Сприйняття музики дитиною допомагає формуванню більшості процесів  її організму та психіки. Різноманітні рухові реакції малюка, які викликають музичні звуки, говорять про прямий зв'язок музики з фізичним розвитком. Музичні здібності у дитини можуть виявлятися дуже рано, а їх відсутність не можна вважати дійсною.              Залучення дитини до музики зможе закласти в ній «ядро» музичності.

        Основне завдання - навчити дитину уважно слухати музику, розвивати у неї співучі навички і вміння ритмічно рухатись під музику. Батькам достатньо вміти чисто співати, правило інтонувати музичні мелодії, виразно виконувати танцювальні вправи. Дитина емоційніше сприймає і голос і рухи батьків, і з задоволенням повторює їх. Якщо в заняті з дитиною ви будете використовувати і музичні інструменти (бубон, барабан, трикутник, маракас та інші) це збагатить уяву дитини про звукову палітру музики.

Всі батьки мріють розпізнати в своїй дитині хоча б маленький паросток майбутньої талановитої особи. Крім того, Ви, мабуть, хотіли б бачити свою дитину доброю, чуйною, яка розуміє та цінує красу оточуючого світу. Ці прекрасні людські почуття можуть бути вихованні мистецтвом, якщо почати з самого раннього дитинства.

Пам'ятка для батьків

1.Ранній прояв музичних здібностей говорить про необхідність починати музичний розвиток дитини якомога раніше. «Якщо не закласти міцний фундамент, то марно намагатися побудувати міцний будинок: навіть якщо він буде красивим зовні, він все одно розвалиться на шматки від сильного вітру і землетрусу», - вважають педагоги. Час, втрачений як можливість формування інтелекту, творчих, музичних здібностей дитини, буде упущений.

2.Шлях розвитку музикальності кожної людини неоднаковий. Тому не слід засмучуватися, якщо у вашого малюка немає настрою що-небудь заспівати або йому не хочеться танцювати, а якщо і виникають подібні бажання, то спів на ваш погляд, здається далеким від досконалості, а рухи смішні і незграбні. Не турбуйтеся! Кількісні накопичення обов'язково перейдуть у якісні. Для цього буде потрібно час і терпіння.

3.Відсутністьякої- небудь з здібностей може гальмувати розвиток інших. Значить, завданням дорослого є усунення небажаного гальма.

4. Не «приклеюйте» вашій дитині ярлик "немузичних", якщо ви нічого не зробили для того, щоб цю музичність у неї розвинути. Від природи всі ми музичні!

bottom of page